Hlavní navigace

Nedostatečně vybavený kamion na nakládku

• (neregistrovaný) 86.49.89.---

2. 10. 2009 11:18

Dobrý den, prosím poradil by mi někdo s tímto případem: jsme spediční firma, na přepravu pro našeho německého zákazníka jsme si najali tuzemského přepravce. Jel na nakládku do Německa (měl vézt role papíru). Kamion neměl jakési zajišťovací podložky a rohy pro transport papíru. Náš německý zákazník mu tyto podložky a rohy dal. Ale vyfakturoval je nám, protože smlouvu o přepravě věci má s námi. Faktura byla na tyto podložky bez DPH s "kouzelnou" větou, o tom, že my jako příjemci odvedeme DPH. Následně ale my tyto podložky musíme vyfakturovat českému přepravci, který pro nás přepravu vykonával. (Tyto podložky zůstanou přepravci jako režijní zajišťovací materiál) Tak a teď co s tím. Skoro mi to připadá, že němec měl vystavit fakturu s jejich DPH. Nebo mám já normálně samovyměřit a následně fakturovat tento materiál s DPH. Český dopravce po mě chce fakturu bez DPH. (jedná se o několik případů a velcí dopravci všichni chtějí shodně bez DPH) Fakt nevím co s tím. Prosím, kdo máte podobné zkušenosti, poraďte

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2009 12:14

Daniela1 (neregistrovaný) 90.176.137.---

Re: nedostatečně vybavený kamion na nakl
      Faktura od z Německa je vpořádku, často zapomínají na onu kouzelnou větičku o reverscargeí. Vy si dań samovyměříte a zároveň odečtete. Dopravci vystavujete fakturu s daní.

• 2. 10. 2009 14:00

N (neregistrovaný) 86.49.89.---

Tušila jsem, že něco není v pořádku, jakmile jsem viděla fa z Německa, věděla jsem, že buď musím fakturovat já s DPH nebo Němci nemůžou reversechargovat :-) Jen se zeptám a to nevadí, že ten Němec dal ten materiál řidiči (jednalo se o osobní odběr) a neměl potom vlastně žádný doklad o tom, že materiál se převeze a zůstane v Čechách? Němci prodali zboží a řidič kamionu jim mohl potvrdit osobní převzetí....jak Němec dokáže, že zboží se skutečně dostalo do ČR. Mě totiž pořád mate, že několik těch dopravců po mě chce fakturu bez DPH . Uf děkuji za trpělivost

• 2. 10. 2009 16:40

Daniela1 (neregistrovaný) 90.176.137.---

Já bych k české faktuře přiložila kopii německé, aby bylo jasné odvedení DPH. V případě, že by v Německu vystavili fakturu s daní, o kterou si můžete požádat o vrácení ( po roce), podle mého stejně musíte jako plátce fakturovat s DPH. Já řeším problém faktury z Německa za nevyměněné palety, která je bez DPH a bez oné formulky. Nevím, zda si mám uplatnit samovyměření ???? Nemáte s tím zkušenost. Palety zůstaly dopravci, protože je v daném termínu nevrátil.

• 2. 10. 2009 19:58

n (neregistrovaný) 86.49.89.---

No jasně máte naprostou pravdu, už mi to docvaklo, i kdyby mi Němec vyfakturoval s jejih DPH, požádám po roc o vrácení (takže vlastně DPH vstup) a pak já vyfakturuji s naší DPH (výstup). je to logické.Musím fakturovat s DPH. No s těmi obaly...pakliže tam není formulka, že vy jako příjemce faktury máte povinnost dph přiznat....tak bych určitě nesamovyměřovala. obaly nejsou předmětem DPH (kdysi na chvíli byly, ale pak to zase myslím rušili) Takže to asi bude takhle i v EU, obaly nejsou předmětem DPH, ale praktické zkušenosti s tím zatím nemám.Ale na samovyměření tam ta věta být musí. A vy také účtujete spedici? Pakliže ano..tak bych docela ráda (pakliže by Vám to nevadilo) s Vámi zůstala v kontaktu při různých takovýhle špecích..ono víc hlav víc ví a někdy stačí jen to ujištění. moc děkuji a hezký víkend

• 2. 10. 2009 21:36

N (neregistrovaný) 86.49.89.---

Tak mi ty vaše obaly trošku vrtaly hlavou. je to už dávno, co jsem účtovala hospodu, dříve byly obaly bez DPH, pak s DPH a nyní je na dodaveteli, jak se rozhodne. Když účtuje bez DPH, považuje paletu za vratný obal (na konci účetního období porovnají vydané kusy a vrácené kusy a z rozdílu nevrácených kusů se odvádí DPH - jako prodej zboží) když fakturuje s DPH považuje paletu za zboží a následné vrácení dobropisuje vždy o něco nižší částkou jako opotřebení. Takže u Vás pokud na přijaté faktuře není kouzelná formulka-dodavatel považuje paletu za vratný obal...a tudíž bych to brala jako obal bez DPH. a nesamovyměřovala bych. (předpokládám, že v ČR to již musí být sjednocené jako v EU)...takže toto dvojí posouzení obalů je možné aplikovat i na EU. Co se děje dál s paletou. Zůstane dopravci....tak ten by si jí měl evidovat na účtu obalů. Vrátí se někdy do EU-vykoupí jí zpět nebo již ne? Ale nemám s tím zkušenosti...ale zkuste zadat dotaz na Hospodářské komoře..dotazy jsou zdarma a pokaždé byla odpověď poměrně velmi kvalitní.

• 3. 10. 2009 16:16

daniela1 (neregistrovaný) 90.176.137.---

Díky za radu a ráda přijímám, ozvěte se na email. Víc hlav víc ví. Dělám dopravu a spedici.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).