Hlavní navigace

Od kdy platit silniční daň?

  • (neregistrovaný) 82.100.0.---

    5. 10. 2009 9:04

    Naše firma koupila automobil v 7/09, přihlášení dle TP je v8/09. Silniční daň budeme platit od 8/09, je to tak? Děkuji za příspěvky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2009 9:11

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: od kdy platit silniční daň?
      Ano, daňová povinnost od data registrace.
      Zákon o dani silniční:
      § 8
      U vozidel vzniká daňová povinnost počínaje kalendářním měsícem, v němž byly splněny rozhodné skutečnosti uvedené v § 2 odst. 1. Poplatníci daně z těchto vozidel podávají daňové přiznání podle § 15 u místně příslušného správce daně. 4c)
      § 2
      Předmětem daně silniční (dále jen "daň") jsou silniční motorová vozidla 1) a jejich přípojná vozidla1) (dále jen "vozidla") registrovaná...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).