Hlavní navigace

Fakt.ze 3.země a DPH-PROSÍM

  • (neregistrovaný) 90.178.134.---

    5. 10. 2009 13:10

    Nakoupili jsme zboží ze třetí země ,zaúčtuji MD504/D321
    (budu vycházet z kurzu od celního úřadu ).
    A co dál ?
    Nyní musím zaúčtovat DPH tak,abych ho dostala na řádek "pořízení zboží dle §16 " a pak ještě na řádek "Za zd.plnění na ř.3 až 12" ?
    Je to stejné zaúčtování jako u zboží pořízeného z EU ?
    Prosím o radu, dělám to poprvé.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2009 13:24

      jar (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: Fakt.ze 3.země a DPH-PROSÍM
      Musíte provést tzv. vyměření (ř. 7,8 přiznání) a odpočet (ř. 42,43 přiznání) DPH celním kurzem.
      Nám toto udělá program a účtujeme vyměření daně:
      ZD 349/349
      DPH 349/343
      u odpočtu:
      ZD 349/349
      DPH 343/349.
      Po tomto postupu se vlastně účty vynulují a v přiznání jsou částky vyměření daně stejné jako odpočet.
      U pořízení zboží z EU se postupuje stejně, jen v přiznání jsou to řádky 3,4,44,45.
      Do nákladů 504/321 účtujeme kurzem podle vnitřní směrnice. U nás je to denní kurz ČNB.

    • 5. 10. 2009 13:53

      Jirka KT (neregistrovaný) 90.178.134.---

      Re: Fakt.ze 3.země a DPH-PROSÍM
      Mnohokrát Vám děkuji za rychlou odpověď.A mám ještě nějaké další povinnosti -něco hlásit nebo podobně ?

    • 5. 10. 2009 14:05

      jar (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: Fakt.ze 3.země a DPH-PROSÍM
      Hlásit nemusíte nic, jen ještě připomínám, že DPH by se mělo vyměřit nejen z ceny zboží, ale i ze všech dalších nákladů související s dovozem (clo, doprava apod.).

    • 5. 10. 2009 16:17

      JirkaKT (neregistrovaný) 90.178.134.---

      Re: Fakt.ze 3.země a DPH-PROSÍM
      I když je clo bez daně ? A jak s dopravou,když bude vč.daně-pak brát jen základ ?
      Děkuji

    • 6. 10. 2009 7:28

      jar (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: Fakt.ze 3.země a DPH-PROSÍM
      Ano ze cla se dph musí vyměřit. DUZP je datum proclení.
      Pokud jde o dopravu náš přepravce účtuje bez dph (dle §69 zák. o DPH), takže daň musíme vyměřit. Pokud byste dostali fakturu za dopravu s daní, tak už není co vyměřovat, pak bych vyměřila dph jen za zboží a clo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).