Hlavní navigace

Nezabavitelná částka na manžela

  • (neregistrovaný) 85.71.211.---

    6. 10. 2009 13:19

    Dobrý den, prosím o radu - exekuce na mzdu - uplatním povinné nezabavitelnou částku na manžela, když nejsou rozvedeni, ale nežijou spolu? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2009 14:01

      Petra RD (neregistrovaný) 85.207.24.---

      Re: nezabavitelná částka na manžela
      ČUS Evíku,tak jsem koukla na net a našla jsem tam tuto větu:Přitom na manžela povinného se tato nezabavitelná částka započítává vždy, i když má vlastní příjem a nežije se zaměstnancem ve společné domácnosti. Tak podle této věty bych to uplatnila. Je to na: http://www.epravo.cz/top/clanky/srazky-ze-mzdy-ii-dil-nezabavitelne-castky-a-prednostni-pohledavky-21569.html?mail

    • 6. 10. 2009 14:05

      Petra RD (neregistrovaný) 85.207.24.---

      Re: nezabavitelná částka na manžela
      A pak ještě toto: Otázka:
      Dobrý den, chci se zeptat ohledně srážek ze mzdy a nezabavitelné minimum. Přišel na firmu exekuční příkaz na zaměstnankyni. Právě v tomto měsíci marodí a bude mít zaplaceno jen prvních 14 dní. Domnívám se, že jí nezabavím nic a pošlu kopii rozhodnutí na OSSZ. Dál je paní v rozvodovém řízení. Žije v bytě se 2 dětmi na, které zatím nemá rozhodnuté výživné. S manželem nežije, ale rozvedená není. Bohužel nevím jestli jí mám uplatnit nezab. částku na 2 nebo 3 osoby. Děkuji Sahajová
      Odpověď:
      Dobrý den, z nemocenských dávek od ledna 2009 správy sociálního zabezpečení sráží pouze srážky ze mzdy, které jsou nařízené soudy, soudními exekutory , soudní či úřední exekucí. Ostatní dohody o srážkách ze mzdy sráží pouze zaměstnavatel a nejsou tedy sráženy z nemocenských dávek. Nezabavitelnou částku na děti a na manžela uplatnit můžete, protože rozvedeni zatím nejsou a manželé mají vzájemnou vyživovací povinnost ( § 91 zákona č. 94/1963 Sb.) a nemusí žít ve společné domácnosti.

      Odpovídal: Sedláčková Andrea

      je to na:http://poradna.finance.cz/mzdy/43375-srazky-ze-mzdy/

    • 6. 10. 2009 14:15

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: nezabavitelná částka na manžela
      Ano, dokud jsou manželé, tak nezabavitelnou částku uplatněte.

    • 6. 10. 2009 14:19

      evax (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: nezabavitelná částka na manžela
      Moc díky všem :) a hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).