Hlavní navigace

Vyřazení vozidla N1 - může být ?

  • (neregistrovaný) 89.29.7.---

    6. 10. 2009 20:00

    chci vyřadit vozidlo z OM, není zcela odepsáno:
    ze ZC odvedu DPH, vyřadím zápisem k majetku
    prodám na protiúčet k novému vozidlu, které bude majetkem
    prodej zdaním §10 ZDP - z prodeje již dph neodvádím
    je to v pořádku ?
    děkuji za kontrolu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2009 20:31

      karca (neregistrovaný) 82.100.0.---

      Re: vyřazení vozidla N1 - může být ?
      myslím, že při vyřazení do os. užívání se nyní DPH odvádí z ceny obvyklé, již ne ze zůst. ceny

    • 6. 10. 2009 20:53

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.87.---

      Re: vyřazení vozidla N1 - může být ?
      Od 1.4.2009 platí, že základem daně je: "cena zboží nebo nemovitosti nebo cena obdobného zboží nebo obdobné nemovitosti, za kterou by bylo možné zboží nebo nemovitost pořídit ke dni uskutečnění zdanitelného plnění, a pokud takovou cenu nelze určit, výše celkových nákladů vynaložených na dodání zboží nebo převod nemovitosti ke dni uskutečnění zdanitelného plnění".

    • 6. 10. 2009 21:23

      ve.sa (neregistrovaný) 89.29.7.---

      Re: vyřazení vozidla N1 - může být ?
      **tak by asi bylo správné DPH odvést z ceny za kterou bude vozidlo následně prodáno...pokud jsem správně pochopila

    • 6. 10. 2009 21:52

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.87.---

      Re: vyřazení vozidla N1 - může být ?
      Pokud bude vozidlo následně prodáno za cenu obvyklou, tak ano.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).