Re: čtvrtletní DPH
Do daňové rekapitulace (ve Vašem případě za čtvrtletí) uvedete veškeré daňové doklady, u kterých je nutno odvést daň na výstupu - to je Vaše povinnost, jsou to např. Vámi vystavené fa nebo zjednodušené DD např.paragony nebo povinnost přiznat DPH na výstupu u dovozu a u pořízení z EU. Zároveň Vám vzniká nárok na odpočeti DPH na vstupu z došlých fa, došlých DD na přijatou platbu, zjednodušených DD, dovozu a pořízení z EU.
Dále pak i doklady, které mají vliv na krátící koeficient. To jen velmi obecně a ve zkrácené formě, doporučuji přečíst zákon o DPH.
Bankovní výpisy do rekapitulace nezahrnujete, příjmové doklady, které řeší pouze úhradu Vámi vystavené faktury (ze které už je DPH odvedeno) také ne.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Sociálka znovu opravuje JMHZ, tentokrát snad už odstranila „vážné nedostatky“
Přiznání i přehledy OSVČ musíte podat elektronicky, nově se to týká i „zdravotka“
Senátní výbor podpořil snížení záloh OSVČ, mohlo by k němu dojít od června
DPP podle zákona o zemědělství a uplatnění slevy na pojistném
Zaměstnavatelé mají poslední šanci dohlásit údaje, jinak hrozí zamítnutí hlášení
Senioři přicházejí o miliony kvůli falešným daním. Policie varuje před novým trikem
7. 10. 2009 7:21
Krásný dobrý den, chtěla bych se zeptat, na čtvrtletní DPH u živnostníků mají vliv pouze výdajové doklady a vystavené faktury? Nezahrnuje se tam i výpis z BÚ či příjmové doklady např. za fakturu? Děkuji. Jedná se jen o orientační otázku