Hlavní navigace

Dovolená prosím

  • (neregistrovaný) 85.71.250.---

    7. 10. 2009 8:08

    Máme zaměstnance, který končí PP 30.9.2009. Jedná se o šéfa, nastřádal si 25 dnů řádné dovolené. Nyní ji nechce proplácet, chce se jí prostě vzdát. Myslím si, že to není možné, měl by si napsat čerpání ŘD na celé září tj. 21 pracovních dnů a ten zbytek 4 dny si nechat proplatit. Máte prosím stejný názor, může se jen tak vzdát dovolené? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2009 8:55

      Jíťa (neregistrovaný) 193.165.74.---

      Re: dovolená prosím
      Jestliže mu skončil PP 30.9.09 tak to je dost pozdě přemýšlet nad jinou možností než proplacením.
      Pokud jste mu jako zaměstnavatel neurčili čerpání dovolené už v září, aby si ty dny vyčerpal, tak jestli v září pracoval, těžko to budete zpětně řešit. Ze zákona má opravdu nárok na proplacení zbývající dovolené při skončení pracovního poměru. Viz.§ 218-rčování dovolené a § 222 odst.2) proplacení dovolené.
      Na proplacení má zákonný nárok a mohla by vám hrozit z jeho strany žaloba pro neodůvodněné obohacení-§ 324 ZP-v jeho případě zřejmě o dost peněz. Raději být vámi, bych se kryla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).