Hlavní navigace

Služba z EU

• (neregistrovaný) 86.49.89.---

7. 10. 2009 11:18

Dobrý den, po pročtení diskuzí jsem mírně zmatená..prosím mohl by mě laicky někdo poradit. Mám fakturu z EU na služby. (na faktuře je věta reverse charge).Datum služby je na faktuře od dodavatele uvedený 15.9.2009, faktura od dodavatele je vystavená 16.9. (tento datum by na nic neměl mít vliv, že?) Do firmy mi faktura přišla 6.10.2009. Tak mám samovyměřit a zároveň uplatnit DPH. K jakému dni? Musím do 15 dnů..nemám ale ten doklad...takže musím doplnit do evidence pro daňové účely-záznamní povinnosti?. K jakému datu..k tomu nejzaššímu do 15 dnů, tedy k 30.9.2009. Takže v DPH se m i to objeví v září a DPH vypočtu kurzem dne 30.9.2009 ? Mohu potom na ten doklad, který mi přišel 6.10.2009 napsat, že tedy údaje byly doplněny ke dne 30.9.2009. Tady jsem z některých diskuzí pochopila, že mám přepočítat ke dni přijetí faktury a to bude DUZP. Ale když chodí faktruy pozdě...strašně by se povinnost DPH odvést a pak si nárokovat posouvala do dalších měsíců. Asi to teda vůbec nechápu. Mohu poprosit o jasné vysvětlení pro "blbce"? děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2009 13:04

jana h (neregistrovaný) 85.132.151.---

Re: služba z EU
      Taky účtuju reverse charge. taky se nám občas stane, že faktura dorazí později a nelze tak splnit dopsání údajů do 15 dnů. Prostě v den přijetí faktury na doklad doplním údaje- vyměření dph. Dodržuji ale DUZP, když je služba provedena v září, vždy zahrnu do dph za září i za cenu dodatečného přiznání..ty většinou podávám až po skončení roku , jde o formalitu protože výše daně se nemění :) Doufám, že to není špatně :)

• 7. 10. 2009 13:29

v (neregistrovaný) 86.49.89.---

Dobrý den, děkuji za názor, a kterým kurzem DPH vypočtete...tím dnem, kdy doplníte údaje, tedy vám faktura přijde? Te´d jsme ještě obdržela jeden názor....že povinnost přiznat DPH je ke dni uskutečnění služby nebo vystavení dokladu(co nastane dříve). Daňový doklad vystavím tím, že na něj doplním údaje...takže je to vždy déle, než kdy byla skutečně služba vykonána. Teda už mě to trochu rozčiluje :-) to to nemohl někdo napsat nějak lépe:-) Já bych se teda spíš přikláněla k tomu přiznávat a přepočítávat DPH tím dnem, kdy byla ta služba...s tím dodržením těch měsíců, to je jasné...aby , když se bude faktura někde moc dlouho toulat, aby se neposunovlay ty povinnosti. Pak nám tady samozřejmě vyvstává druhý problém, jak fa zaúčtovat do účta. Můžeme mít ve směrnici, že účetní případ je den té služby :-) to zní divně..asi by bylo lepší datum přijetí dokladu. A máme tu dva kurzy...:-) to by se mi teda nechtělo...ale máte pravdu, že je to vždy + a - takže snad.....UF...tak teda nevím :-) chtělo by to ještě někoho třetího na rozlousknutí :-) ale moc díky zatím

• 7. 10. 2009 13:43

no máte pravdu, je to zbytečně moc složité a nakonec si to 10 lidí vyloží 10ti způsoby , výsledek je že to každý dělá jinak :-) My máme 2 datumy, PF je zaúčtována datumem kdy PF došla do firmy s kursem toho dne. A DPH revers účtuji interním dokladem - kde vystavení ja datum přijetí Pf a DUZP je datum uskutečnění služby a kurz ze dne DUZP :)

• 7. 10. 2009 14:34

Tak už jste mi to vysvětlila potvrdila....já tedy nemusím reverse účtovat interními doklady...když zadám FP do programu....sám mi DPH připočte a samo se to propisuje do příznání do příslušných řádků. Takže fakturu do závazků navedu kurzem dne, kdy mi dorazila. A DPH vypočtu kurzem dne té služby, tj. kdy byla služba provedena....
      Program mi umožňuje ocenit DPH, které se mi samo vypočte dnem, který si zadám....tj. den služby.
      Moc jste mi to dobře vysvětlila....jen mi potvrďte, že jsem Vás správně pochopila...jestli ne, půjdu se nechat zastřelit za blbost.Moc díky

• 7. 10. 2009 14:40

s odstřelem ještě počkejte, myslím, že ste mě pochopila správně. Teď nám nezbývá, než doufat, že je to tak dobře :-)

• 7. 10. 2009 15:17

Ne myslím, že je to správně...včera jsme do zákona brejlili spolu s manželem a takhle jsme si to skoro mysleli...teda, já si myslela, že když nemám tu fakturu, že do 15 dnů musím přiznat. To mě furt mátlo...také mě mátly diskuze ohledně zboží.... ne určitě to máme dobře. Jste poklad, díky moc.
      mějte se hezky

• 9. 10. 2009 9:53

Dobrý den paní Jano, moc se omlouvám, že ještě otravuji, ale mohla byste mě ujistit v poslední věci. přemýšlím moc dopředu, jedná se mi o přelom roku. Služba bude provedena 30.12.2009, takže zahrneme do DAP prosinec a DPH bude vypočteno kurzem dne té služby. PF přijde do firmy 6.1.2010, zaúčtujeme jako závazek tímto dnem, uděláme časové rozlišení, protože služba se týká předešlého roku, ale již je to závazek roku 2010. (takže žádné přeceňování závazku ke konci roku, to by byla blbost - mám zaúčtováno v lednu) Ta unie mě tak rozhodila, že přemýšlím nad úplnými hloupostmi. Už mi fakt hrabe. Tak se nezlobte a moc děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).