Hlavní navigace

Silniční daň

  • (neregistrovaný) 88.146.176.---

    7. 10. 2009 12:44

    Dobrý den. chci se jen ujistit, jestli vše chápu správně. 29.9. nám byla vystavena faktura na pořízení automobilu (CZ firmou, která toto auto přivezla jako ojeté ze zahraničí). auto nemá dosud techničká - není zaregistrováno. takže silniční daň za září platit zatím nebudu že? a pokud se zaregistruje v říjnu tak budu počítat až od října s tím že datum registrace bude říjen a tudíž budeme uplatňovat slevu v plné výši (tj. 48%). je to tak? a odpisy bych měla asi počítat už za měsíc září že? nebo až říjen?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2009 12:57

      zdena (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: silniční daň
      Silniční daň budete platit až za měsíc říjen, tedy až budete mít auto v majetku. Také odpisy až za měsíc říjen. Výše slevy 48% za prvních 36 měsíců si uplatníte podle data 1. registrace

    • 7. 10. 2009 12:57

      ab (neregistrovaný) 88.102.6.---

      Re: silniční daň
      Sleva se počítá od data 1. registrace vozidla všeobecně, tedy i registrace v zahraničí.
      Silniční daň bych platila od té doby, kdy je vozidlo používáno pro podnikání.

    • 7. 10. 2009 13:29

      p.. (neregistrovaný) 88.146.176.---

      Re: silniční daň
      Takže bych měla zjistit, kdy bylo vozidlo prvně registrováno v zahraničí? a podle toho počítat tu slevu?

    • 7. 10. 2009 13:43

      ab (neregistrovaný) 88.102.6.---

      Re: silniční daň
      Ano, přečtěte si zákon o dani silniční, § 6, odst. 7,6

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).