Hlavní navigace

Účtování při postoupení pohledávky

  • (neregistrovaný) 90.176.237.---

    7. 10. 2009 16:01

    Naše firma prodala pohledávku z obchodního styku jiné firmě. Na jaké nákladové a výnosové účty mám prodej zachytit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2009 18:36

      ucetni007

      Re: Účtování při postoupení pohledávky
      Prodej pohledávky na základě smlouvy o postoupení:
      Předpis prodeje 315/646
      Zúčt.jmenovité hodnoty 546/311

      Dejte pozor na § 24/2/s ZDP, který stanoví, že daň.uznatelná je jmenovitá hodnota pohledávky do výše příjmů ze jejího postoupení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).