Hlavní navigace

DoPP

  • (neregistrovaný) 90.179.31.---

    7. 10. 2009 20:12

    Prosím, dostala se mi do ruky dohoda o provedení práce a na ní uvedena odměna 45 Kč... Podle mě by tam mělo být nejméně 48,10 Kč.. je to tak? Děkuji všem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2009 21:28

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: DoPP
      § 111 ZP - Minimální mzda
      odst. 1) Mzda, plat nebo odměna z dohody nesmí být nižší než minimální mzda, pokud se nejedná o zaměstnance např.
      90 % v prvním pracovním poměru ve věku 18 až 21 let, a to po dobu 6 měsíců ode dne vzniku pracovního poměru,
      80 % jde-li o mladistvého zaměstnance,
      75 % jde-li o zaměstnance, který je poživatelem částečného invalidního důchodu,
      50 % jde-li o zaměstnance, který je poživatelem plného invalidního důchodu, nebo o mladistvého zaměstnance, který je plně invalidní a nepobírá plný invalidní důchod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).