Hlavní navigace

OS. auto a odpočet DPH

  • (neregistrovaný) 82.100.34.---

    8. 10. 2009 8:22

    Dobrý den, jak je to teď s nákupem osobního auta a odpočtem DPH? Koupili jsme nový osobní automobil do firmy, na leasing. DPH se neuplatňuje vůbec? Nebo se uplatní DPH z leasingových splátek? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2009 12:43

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: OS. auto a odpočet DPH
      To záleží na leasingové smlouvě.
      Pokud je ve smlouvě stanovena povinnost předmět nájmu po jeho ukončení odkoupit, pak uplatníte celé DPH při zahájení pronájmu - § 13 odst. 3 písm. d).
      Pokud ve smlouvě není stanovena povinnost předmět nájmu po jeho ukončení odkoupit - § 14 odst. 1 písm. b), pak uplatníte DPH vždy z jednotlivých splátek např. dle splátkového kalendáře - § 28.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).