Hlavní navigace

ČID

  • (neregistrovaný)

    8. 10. 2009 10:25

    Dobrý den
    Prosim zkušenějši o potvrzení, že jsem na nic nezapomněla a mám to spravně. Mam tuto situaci poprvé.

    Zaměstanec mi před pár dny přinesl rozhodnutí od ČSSZ, že je mu přiznán částečný inv. důchod s platností od 1.5.2009.

    Je zde oznámení o výplatě důchodu,ˇže za období od května do října má nárok na doplatek, který už obdržel ve formě zálohy. Dále, že mu bude důchod vyplacen už v pravidelných termínech.

    1, Na ZP jsem u něj provedla změnu D od toho 1.května
    2, ještě během řijna mi donese potvrzení ze sociálky, že mu je důchod vyplacen a já mu začnu uplatňovat slevu na čid od listopadu
    3, napíše mi změnu v prohlášení
    4, příští rok jak mu budu dělat roční zúčtováni, tak mu dám slevu už od května

    děkuji mnohokrát

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2009 11:27

      Renata K (neregistrovaný)

      Re: ČID
      Postup je podle mě správný, také bych to tak udělala.
      Ale pokud byl uznaný částečně invalidním již k květnu, tak o tom má rozhodnutí ze sociálky a zároveň i pracovní rekomandaci.
      Potom bych mu slevu na ČID uplatnila ihned, jak bych se o tom dozvěděla, pokud na počátku měsíce už by byl pravdivý výrok, že je částečně invalidní (slevu mohl mít již od června 2009.) Po ročním zúčtování už mus nebudete muset tolik vracet.
      Výpočet peněz na invalidní důchod skutečně trvá dlouho a některé osoby jsou dokonce invalidní a peníze ani nepobírají, protože nemají odpracovaný dostatečný počet let před nástupem do invalidity.

    • 8. 10. 2009 12:00

      MartinaE (neregistrovaný)

      Re: ČID
      dobrý den
      děkuji za odpověď. On mi donesl pracovni rekomandaci v květnu, ale to rozhodnutí o přiznáni čid má ze sociálky až teď v řijnu se zpětnou platností. Prý mají až půl roku času na rozhodnutí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).