Hlavní navigace

Poštovní známka a DPH

  • (neregistrovaný) 86.49.89.---

    8. 10. 2009 10:38

    Dobrý den, koupila jsem poprvé známky ne na poště, ale v trafice. Dostala jsem zjednodušený daňový doklad, kde je rozpis DPH. Cena jedné známky je 10 kč včetně toho DPH. Mohu si to DPH uplatnit-mám doklad, tak předpokládám, že ano..ale je to ze strany prodejce správné? I když on není pošta, nemá licenci, tak na to asi musí nasadit DPH..jsem z toho zmatená...nejedná se o žádnou horentní sumu, i když uplatním, a nebylo by to správně...vyměřili by mi nula nula prd. Ale je to pro mě novinka, tak bych ráda věděla, co je správné. Děkuji všem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2009 11:17

      Renata K (neregistrovaný) 77.48.122.---

      Re: poštovní známka a DPH
      Poštovní služby a tudíž i nnámky nepodléhají DPH (§ 52, odst. 3 zákona o DPH), takže pokud Vám trafika na nákup dala doklad, tak si se Vám to promítne jen v pokladně, ale ne v DPH.

    • 8. 10. 2009 11:31

      nv (neregistrovaný) 86.49.89.---

      Re: poštovní známka a DPH
      Takže nemohu uplatnit, i když je DPH na dokladu od trafikanta rozepsáno? Jde mi o to, zda on musel vystavit doklad s DPH.Pakliže musel-měla bych mít nárok na odpočet. Vždycky jsem kupovala známky na poště-dala jsem o do výdajů ovlivňující základ daně..DPH samozřejmě nic..protože ani nebylo uvedeno a pošta jako držitel poštovní licence je osvobozeno. Ale když nakoupím známky, kde je vyčísleno DPH...proč bych nemohla DPH uplatnit, když je to výdaj daňový....k zajištění mých příjmů??? Děkuji za trpělivost

    • 8. 10. 2009 11:46

      Renata K (neregistrovaný) 77.48.122.---

      Re: poštovní známka a DPH
      Trafikant by vám ty známky musel prodat za vyšší cenu než je jejich nominální hodnota. § 52, odst. 3 říka, že od daně (DPH) je osvobozeno dodání poštovních známek platných pro použití v rámci poštovních služeb v tuzemsku a dalších drobných cenin za částku nepřevyšující moninální hodnotu nebo částku podle poštovních ceníků.

      Pokud Vám známky prodali dráž, uplatněte si DPH. Pokud ne, tak trafikant jen nezná zákon a neví, jak správně vyplatit doklad o nákupu cenin.

      Pokud si DPH přesto uplatníte, tak pro pár korun riskujete problémy s FÚ.

    • 8. 10. 2009 11:48

      lidule (neregistrovaný) 212.71.146.---

      Re: poštovní známka a DPH
      Dobrý den, jsem docela překvapena, jaktože vám rozepsali v trafice DPH... U poštovních známek se nikdy nepočítá co vím...být vámi určitě bych si ho neuplatnovala...

    • 8. 10. 2009 12:03

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: poštovní známka a DPH
      Dobrý den, možná bych chtěla nový doklad bez uvedení
      dph, poukázala bych na § 52/odst. 3, pokud oni vystaví
      doklad s daní, měli by dph odvést ,ale být vámi dph
      nenárokuji, byl byt to váš průšvih, že jste uplatnili odpočet
      z něčeho na co nemáte nárok.

    • 8. 10. 2009 21:08

      nv (neregistrovaný) 86.49.89.---

      Re: poštovní známka a DPH
      No mě ten doklad také překvapil, hned v trafice jsem se ptala, proč je tam DPH, pani řekla, že prý protože jsou plátci :-) Jsem ráda za vaše názory a určitě DPH neuplatním (stejně se jedná fakt o pakatel.) Chtěla jsem jen vědět, zda ten trafikant vystavil správně doklad..teď teda už vím, že nevystavil. Super moc Vám všem děkuji. Mějte se hezky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).