Hlavní navigace

Autorská práva

• (neregistrovaný) 89.103.152.---

9. 10. 2009 18:19

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na autorská práva k fotografiím.
    Prodáváme na internetu a používám mnou vytvořené fotografie ( přes které mám svá loga ) které si někteří lidí stahují a i dále šíří bez mého výslovného souhlasu. Některé jsem upozornila na neoprávněné užívání mnou vytvořených fotografií a tito lidé to odstranili, ale přesto se najdou i takový, kteří nadále mé fotografie používají buď na eshopu nebo inzerci. Mohu dle autorského zákona uplatnit náhradu škody za neoprávněné užívání a další šíření. Nebo poraďte co mohu dále podniknout. Podnikám na IČO.
    U jedné paní se dokonce jednalo o zneužití 53ks fotografiíé a nyní následě i po upozornění je na internetu nadále používá.
    Za odpověď předem děkuji. L.H.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2009 10:35

ks2 (neregistrovaný) 78.24.10.---

Re: Autorská práva
      Tak jedná se o trestný čin podle § 152 TZ. Takže máte dvě možnosti (i současně), podat trestní oznámení na dotyčné (minimálně jim tím pohrozit) nebo v rámci občanskoprávního sporu požadovat náhradu škody a samozřejmě zastavení dalšího využívání Vašich autorských děl. Vytvořit si nějakou kalkulaci škody, která Vám tím vzniká, třeba ve vztahu k tomu, za jakou cenu se fotografie na internetu prodávají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).