Hlavní navigace

Vozidlo registrované mimo ČR-silniční da

  • (neregistrovaný) 88.103.48.---

    11. 10. 2009 14:29

    Prosím o radu, zaměstnanec sro jezdí na služební cesty autem registrovaným v Německu. Jak to bude s placením silniční daně? A kdyby neplatil silniční daň, když auto není registrováno v České republice, může si uplatňovat cestovné?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2009 17:03

      ucetni007

      Re: vozidlo registrované mimo ČR-silničn
      Z dotazu jsem dovodil, že se jedná o soukromé vozidlo zaměstnance.
      1. Toto vozidlo není registrováno v ČR, nejsou tedy vůbec předmětem daně, jak vyplývá z § 2/1 ZDS. Jen doplňuji, že poplatníkem není zaměstnanec, ale zaměstnavatel dle § 4/2/a ZDS.
      2. Je-li soukromé vozidlo použito podle ve smyslu § 157 ZP, tj. zaměstnavatel o jeho použití zaměstnance požádal, pak zaměstnanci náleží cestovní náhrady za použití takového dle ZP popř. vnitřního předpisu zaměstnavatele.

    • 11. 10. 2009 17:25

      MarieZ (neregistrovaný) 88.103.48.---

      Re: vozidlo registrované mimo ČR-silničn
      Moc děkuji, je to komplikované tím, že zaměstnanec a zaměstnavatel je defakto jedna osoba. Poplatníkem by měla být sro, ale není, protože auto zaměstnance, které není v majetku firmy je registrované v Německu. Chápu to dobře?

    • 11. 10. 2009 18:29

      ucetni007

      Re: vozidlo registrované mimo ČR-silničn
      >>>Prosím o radu, zaměstnanec sro jezdí na služební
      >>>cesty
      >>>autem registrovaným v Německu. Jak to bude s placením
      >>>silniční daně? A kdyby neplatil silniční daň, když
      >>>auto není registrováno v České republice, může si
      >>>uplatňovat cestovné?
      >>
      >>Z dotazu jsem dovodil, že se jedná o soukromé vozidlo
      >>zaměstnance.
      >>1. Toto vozidlo není registrováno v ČR, nejsou tedy
      >>vůbec předmětem daně, jak vyplývá z § 2/1 ZDS. Jen
      >>doplňuji, že poplatníkem není zaměstnanec, ale
      >>zaměstnavatel dle § 4/2/a ZDS.
      >>2. Je-li soukromé vozidlo použito podle ve smyslu §
      >>157 ZP, tj. zaměstnavatel o jeho použití zaměstnance
      >>požádal, pak zaměstnanci náleží cestovní náhrady za
      >>použití takového dle ZP popř. vnitřního předpisu
      >>zaměstnavatele.

      >
      >Moc děkuji, je to komplikované tím, že zaměstnanec a
      >zaměstnavatel je defakto jedna osoba. Poplatníkem by
      >měla být sro, ale není, protože auto zaměstnance, které
      >není v majetku firmy je registrované v Německu. Chápu
      >to dobře?

      Nemáte zač, u soukr.aut používaných zaměstnanci pro sl.účely je poplatníkem je vždy zaměstnavatel, ale pokud vozidlo není registrováno v ČR není předmětem sil.daně vůbec, takže tuto daň nemusíte v tomto případě jako zaměstnavatel řešit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).