Hlavní navigace

Předčasný důchod

  • (neregistrovaný) 83.208.80.---

    12. 10. 2009 11:02

    Dobrý den
    Zaměstnanec se narodil 22.5.1952 kdy může jít nejdřív do předčasného důchodu? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2009 11:47

      all (neregistrovaný) 77.93.205.---

      Re: předčasný důchod
      § 31
      (1) Pojištěnec má nárok na starobní důchod před dosažením důchodového věku, jestliže získal dobu pojištění stanovenou podle § 29 odst. 1 nebo 3 a Pojištěnec má nárok na starobní důchod před dosažením důchodového věku též, jestliže

      a) dosáhl alespoň věku 60 let, pokud jeho důchodový věk činí alespoň 63 let, nebo
      b) do dosažení důchodového věku mu ode dne, od něhož se starobní důchod přiznává, chybí nejvýše 3 roky, pokud jeho důchodový věk je nižší než 63 let.
      a) získal dobu pojištění nejméně 25 let, a
      b) do dosažení důchodového věku mu ode dne, od něhož se starobní důchod přiznává, chybí nejvýše tři roky. (Tato novelizace nabývá účinnosti 1. ledna 2010.)

    • 13. 10. 2009 13:41

      NSK (neregistrovaný) 212.27.211.---

      Re: předčasný důchod
      :Pokud se nezmění příslušné zákony a zam. má započteno alespoň 15 let, tak může odejít do předčasnéhp důchodu nejdříve 22.3.2015

    • 13. 10. 2009 13:45

      NSK (neregistrovaný) 212.27.211.---

      Re: předčasný důchod oprava odpovědi
      :Do řádného 22.3.2015 a předčasného 22.3.2012

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).