Hlavní navigace

Úrazové pojištění zaměstnanců

  • (neregistrovaný) 81.19.4.---

    12. 10. 2009 12:03

    Dobry den,

    chápu správne, ze od 1/1/2010 se bude nove platit za zaměstnance jeste urazové pojištění ze jejich vyměřovacích základů, procentní sazbou dle oboru firmy ? Zákonné pojištění odpovědnosti co se plati ted kvartalne odpada ?

    děkuji za odpověd

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2009 12:40

      ent (neregistrovaný) 212.80.64.---

      Re: úrazové pojištění zaměstnanců
      myslíte toto?
      266/2006 Sb.
      platí od 1. 1. 2013

    • 12. 10. 2009 13:06

      xromi@seznam.cz (neregistrovaný) 81.19.4.---

      Re: úrazové pojištění zaměstnanců
      ano, myslim tento zakon, ale tam se pise, ze k 31/12/09 se ukonči to zákonné a bude platit dale to nove, viz. co jsem zkopirovala:


      § 92 Převod zákonného pojištění zaměstnavatele za škodu při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání
      (1) Zaměstnavatelé a pojišťovny ukončí poskytování náhrad ze zákonného pojištění dnem 31. prosince 2009. Tuto skutečnost oznámí poživateli náhrady nejpozději do dne 31. prosince 2009 spolu s informací, že ode dne 1. ledna 2010 přechází poskytování náhrady škody při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání na orgány úrazového pojištění.
      (2) Zaměstnavatelé předají České správě sociálního zabezpečení nejpozději do dne

      a) 1. září 2009 kopii své evidence o pracovních úrazech a nemocech z povolání, kterou vedou pro účely zákonného pojištění, pokud poskytování náhrad trvalo i po 30. červnu 2009,
      b) 31. prosince 2009 kopii své evidence o pracovních úrazech a nemocech z povolání, kterou vedou pro účely zákonného pojištění, pokud poskytování náhrad trvalo i po 30. listopadu 2009,
      c) 15. ledna 2010 kopii své evidence o pracovních úrazech a nemocech z povolání, kterou vedou pro účely zákonného pojištění, pokud náleží nárok na dávky z téhož důvodu i po 31. prosinci 2009,
      a to v písemné i elektronické podobě.

    • 12. 10. 2009 13:19

      RenataK (neregistrovaný) 77.48.122.---

      Re: úrazové pojištění zaměstnanců
      Zákonem č. 282/2009 Sb. se odkládá účinnost zákona o úrazovém pojištění zaměstnanců , a to o 3 roky, tj. k 1.1.2013. Stejně se odkládá účinnost tzv. doprovodného zákona k zákonu o úrazovém pojištění zaměstnanců. Takže i v roce 2010 se bude úrazové pojištění nadále platit v příslušné sazbě podle výměřovacích základů na SZ z předchozího čtvrtletí na účet Kooperativy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).