Hlavní navigace

Neoprávněný odpočet

• (neregistrovaný) 217.197.152.---

12. 10. 2009 19:12

Dobrý den, převzala jsem práci mzdové účetní po kolegyni a zjistila jsem, že od 1.2.2009 neoprávněně poskytovala odpočet na studenta jedné pracovnici, která u nás před dvěma lety byla na brigádě jako studentka (zkrátka ho tenkrát zapomněla v počítači zrušit). Já jsem na to v srpnu přišla, provedla přepočet a teď ve výplatě za září srazila. Myslím, že jsem v právu, ale slečně se to vůbec nelíbí a byla si na mě stěžovat mému nadřízenému. Tak se chci ujistit, že jsem to udělala dobře.
    Za názory děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2009 19:46

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

Re: Neoprávněný odpočet
      slečna má smůlu, vám dává za pravdu zákon o dani z příjmů, který říká, v § 38 písm. i) Plátce daně, který nesrazil u poplatníka zálohu ve stanovené výši, může ji dodatečně za uplynulé zdaňovací období srazit nejpozději do 31. března následujícího roku, tudíž vy nepotřebujete souhlas z-ce k tomu,abyste dosrazila zálohu na dani za letošní rok, ale bylo by vhodné předem na to z-kyni upozornit, i když mi zákon dává možnost srazit najednou a bez souhlasu, v rámci "slušnosti" bych na to z-ce nejspíše upozornila. Určitě jste nepochybila co se týká zákona.

• 12. 10. 2009 20:06

PP (neregistrovaný) 217.197.152.---

Re: Neoprávněný odpočet
      Moc děkuji, já jsem měla snahu ji to oznámit předem, ale slečna pracuje na směny a je těžké ji zastihnout během mé pracovní. doby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).