Hlavní navigace

Prosím o radu daňaře

  • (neregistrovaný) 90.179.26.---

    14. 10. 2009 9:02

    Kopili jsem auto užikové v bazaru na fakturu v hotovosti. Na faktuře je vy číslena cena celkem s DPH není rozdělen základ daně a DPH. Mohu to uplatnit? Co na faktuře mají rozděleno je pouze příprava vozu k prodeji, to si rozdělili na základ a daň.
    Jinak ve smlouvě stojí, že auto je prodáváno včetně DPH.
    Děkuji za jakoukoli radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2009 9:33

      hanči (neregistrovaný) 217.115.252.---

      Re: Prosím o radu daňaře
      Dle zákona o DPH jste si povinna sama DPH vypočítat /pokud je uvedeno DPH špatné, tak je Vaší povinností si to DPH opravit dle platných předpisů/, takže vypočítejte, ale jsou oni plátci DPH??!!!

    • 14. 10. 2009 9:35

      hani (neregistrovaný) 217.115.252.---

      Re: Prosím o radu daňaře
      Pokud se kupuje starší auto z bazaru, tak je to cena celková.
      DPH se neuplatňuje.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • 14. 10. 2009 10:07

      dori (neregistrovaný) 77.237.146.---

      Re: Prosím o radu daňaře
      Záleží na tom, zda se jedná opravdu o užitkový vůz, zda ho AAA nakoupilo od plátce DPH. Pokud by jej nakoupili od neplátce, tak si DPH nemohli nárokovat a Vám tudíž také prodávají s DPH a odpočet by jste neměl nárok. Měl by jste se zkusit informovat v AAA, zda nedošlo k chybě. A nemáte na dokladu o koupi uveden §90 zák. o DPH (zvláštní režim)?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).