Hlavní navigace

Mimořádné odpisy

  • (neregistrovaný) 194.145.182.---

    14. 10. 2009 9:27

    Dobrý den,
    OSVČ si pořídil v červenci osobní automobil, který zahrnula do OM. Jedná se mi o to, zda v tomto případě lze provést mimořádné odpisy - v TP uveden jako první vlastník, ale v kupní smlouvě je uveden počet ujetých km 27.000. Takže mě to docela plete..
    Děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2009 15:35

      Johana

      Re: mimořádné odpisy
      ****
      Od koho to kupoval? Napadá mě jedině předváděcí auto s e slevou, jinak si těch 27000 km nedovedu vysvětlit.

    • 14. 10. 2009 18:28

      MaruškaJ (neregistrovaný) 88.101.48.---

      Re: mimořádné odpisy
      dneska jsem si zjišťovala od OSVČ a údajně by mělo jít opravdu o předváděcí vůz a vzhledem k tomu, že je ve VTP uveden jako první vlastník, tak se domnívám, že dodavatel je měl evidováno jako zboží (jedná se o autobazar).. no a já teď přemýšlím, jestli se nato vztahují mimořádné odpisy nebo má OSVČ smůlu....

    • 14. 10. 2009 20:52

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.87.---

      Re: mimořádné odpisy
      Nemá smůlu. § 31/6 ZDP: "Za prvního vlastníka hmotného movitého majetku se pro účely tohoto zákona považuje poplatník, který si jako první pořídil nový hmotný movitý majetek, který dosud nebyl užíván k určenému účelu a u předchozího vlastníka byl zbožím."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).