Hlavní navigace

§90 o DPH na dokladu

  • (neregistrovaný) 90.179.26.---

    15. 10. 2009 9:04

    Koupili jsme ojetý užitkový vůz od AAA, na dokladu je pouze celková cena s DPH, dopídili jsme se k poůvodnímu majiteli, který není plátce DPH. Zajeli jsme do AAA a chtěli jsme vysvětlení jaktože uvádějí cenu s DPH při prodeji a na kupní smlouvu ji uvádějí také. Bylo nám vysvětleno, že lze na FÚ si vyřídit vyjímku a zažádat o vrácení DPH. Nemá s tím někdo zkušenost?
    Děkuji za vaše názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2009 12:16

      L. (neregistrovaný) 88.102.191.---

      Re: §90 o DPH na dokladu
      Nejde o žádnou výjimku, dle § 90 může postupovat každý, kdo naplní tam uvedené podmínky. Výhodný postupu zejména v případě nákupu použitého zboží od neplátců daně (DPH se odvádí pouze přirážky obchodníka).
      ZDPH v tomto případě zakazuje vyčíslení DPH na dokladu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).