Hlavní navigace

Oprava DPH na dokladu

  • (neregistrovaný) 89.203.206.---

    15. 10. 2009 9:46

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat mojí povinností je opravid DPH na paragonu (za DPH ručím já jako kupující), ale když doklad orazítkuju svým razítkem, bude doklad obsahovat i jméno odběratele a musí se v tomto případě DPH opravovat? Musím asi pokaždé,jen na fakturách neopravuji že?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2009 10:37

      Stopp (neregistrovaný) 195.39.6.---

      Re: oprava DPH na dokladu
      U malých daňových dokladů na paragon dám tak maximálně razítko a někdy ani to ne.
      Vytisknu si pokladní daňový doklad se zaúčtováním a mám prokázáno, nejen jak je tento výdej zaúčtován, ale i jak je uplatněn odpočet DPH. Posledních několik let využívám nejen paragrafů ze Zákona o DPH pro nárok na odpočet, (§73 odst. 13 - (Daňový doklad pro prokázání nároku na odpočet daně musí obsahovat všechny náležitosti stanovené tímto zákonem. Pokud doklad neobsahuje všechny náležitosti daňového dokladu, prokazuje se nárok podle zvláštního právního předpisu)
      ale i ze Zákona o správě daní a poplatků, což je právě ten "zvláštní předpis"
      Žádná kontrola z Fú ještě tento postup nevytýkala. Stačilo jim to tak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).