Hlavní navigace

Nevyplacení mzdy

• (neregistrovaný) 62.240.191.---

15. 10. 2009 16:49

Poraďte někdo, co se dá dělat, když zaměstnavatel již druhý měsíc nevyplatí mzdu s tím, že mu neposlali z firmy peníze?
    Navíc jsem se před nedávnem setkala s absolutní tyranií, kdy si můj zaměstnavatel nechal napíchnout můj osobní telefon a soukromý počítač... když jsem se zeptala na důvod, nic mi nevysvětlil.
    Už jsem z toho opravdu zoufalá, budu ráda za každou radu.
    Děkuju,eM.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2009 17:08

pája

Re: nevyplacení mzdy
      >Poraďte někdo, co se dá dělat, když zaměstnavatel již
      >druhý měsíc nevyplatí mzdu s tím, že mu neposlali z
      >firmy peníze?
      Vy jste na nějakém odloučeném pracovišti nebo je sídlo zam-tele mimo ČR, že neposlal peníze?
      >Navíc jsem se před nedávnem setkala s absolutní
      >tyranií, kdy si můj zaměstnavatel nechal napíchnout můj
      >osobní telefon a soukromý počítač... když jsem se zeptala
      >na důvod, nic mi nevysvětlil.
      Nerozumím tomu- co to je napíchnout, osobní telefon- tedy Váš soukromý nebo firemní, PC rovněž vlastní, soukromý, kde v zaměstnání nebo doma nebo kde, příliš málo info na vyhodnocení situace.
      >
      K nevyplacení mezd- lze v souladu s ust.ZP okamžitě zrušit PP z toho důvodu, ale má to svá pravidla a předpoklady. Záleží na splatnosti mzdy, zda podle ZP nebo zda je sjednána jinak-dříve, od toho se odvíjí doba atd.
      Bylo by to asi na delší povídání.

• 16. 10. 2009 9:23

Jíťa (neregistrovaný) 193.165.74.---

Re: nevyplacení mzdy
      Můžete se zkusit obrátit na bezplatnou právní poradnu na
      http://bpp.iure.cz/. Právníci poradí přesně. Z toho co píšete je to asi dost nesolidní zaměstnavatele a proušuje jak zákoník práce, tak i zákon na ochranu osobních údajů. Ale opravdu to chce podrobnější informace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).