Hlavní navigace

Několik exekucí, ČID a nezab.částka

• (neregistrovaný) 89.102.123.---

15. 10. 2009 21:03

Mám zaměstnance, který zároveň pobírá ČID a jeho čistá mzda činí 7 208,- Kč. Má 2 exekuce nepřednostní ( ještě nenabyly právní moci) a jednu přednostní z FU. Strhávám na přednostní 477,- Kč a 477,- Kč obstavuji pro I. nepřednostní. Nyní přišla další přednostní ex. na dlužné výživné a od 1.10. i dále pravidelně pro běžné výživné, což má být strháváno ČSSZ po odečtení základní nepostižitelné částky a mnou 2/3 čisté mzdy bez odečtení základní nepost. částky. S tou poslední si vůbec nevím rady, jak ji zařadit, co dělat s blokovanými financemi a co s nezabavitelnou částkou, vždyť já mu ji přece musím nechat kvůli ostatním exekucím, ne? Už z toho mám úplný chaos. Mohl by mi někdo poradit?Moc moc prosím a předem děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2009 7:50

... (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: Několik exekucí, ČID a nezab.částka
      Výživné přeskakuje jakékoli ostatní pohledávky ve 2.třetině + vše nad (u nízké mzdy ve vašem případě pouze 2.třetina). Pokud bude i do budoucna stejná mzda, potom pro výživné odvedete 477 Kč. Na všechny ostatní pohledávky zbývá 1. třetina a tam je pořadí, jak vám byla rozhodnutí doručena, pokud jsem to z textu pochopil správně, tak jako 1. vám byla doručena nepřednostní pohledávka.
      Co se týče toho, že některá rozhodnutí nenabyla právní moci... Pro výživné blokujete dlužníkovy peníze až od data doručení exepříkazu, tzn. peníze které jsou deponovány a čekají na rozdělení (477 pro nepřed. a 477 pro FÚ) stále čekají na právní moc uvedených exepříkazů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).