Hlavní navigace

Kurs vystavení fa nebo DUZP?

  • (neregistrovaný) 88.146.133.---

    18. 10. 2009 19:10

    Dobrý den,

    prosím jaký použít kurs pro přepočet, když faktura vystavena 09.09. a DUZP (datum dodání) je 03.09..

    Firma použila kurs 03.09., domnívám se ale že by měl být použit kurs 09.09. a to z toho důvodu, že co se týče EU je DUZP absolutně irelevantní údaj, tj. používají kurs vystavení faktury?

    Díky, Vlasta

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2009 6:48

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Kurs vystavení fa nebo DUZP?
      Pokud se jedná o pořízení zboží z unie, doplním na fakturu
      údaje z § 35 odst 2
      tj. datum pořízení, sazbu a výši daně, datum k němuž byly
      tyto údaje doplněny. právě toto datum doplnění údajů je
      považováno za datum vystavení DD, k tomuto datu přiznat
      dph + kurz.

    • 19. 10. 2009 10:08

      Vlasta (neregistrovaný) 212.111.9.---

      Re: Kurs vystavení fa nebo DUZP?
      *** omlouvám se, ale nepřesně jsem se vyjádřila, jedná se mi o fakturu námi vystavenou.

    • 19. 10. 2009 12:56

      jaha (neregistrovaný) 62.209.212.---

      Re: Kurs vystavení fa nebo DUZP?
      §4 odst.4 zák o DPH -kurz ČNB ke dni vzniku povinnosti přiznat daň
      3.9.2009 je správně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).