Hlavní navigace

Výpověď podle § 52 e)

  • (neregistrovaný) 94.127.129.---

    19. 10. 2009 9:51

    Prosím o radu, nemám zkušenost. Když zam-nec přinese od závodního doktora že nemůže nadále vykonávat práci a my pro něho náhradní práci nemáme, dostane 2 měsíční výpověď bez odstupného?Nevím jestli jsem to ze ZP správně vyčetla, ještě jsme takový případ neměli.
    Díky za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2009 10:01

      Darča (neregistrovaný) 85.207.24.---

      Re: Výpověď podle § 52 e)
      Pokud má zprávu od závodního lékaře můžete mu dát výpověď. Odstupné mu v tomto případě nenáleží dle § 67 odst.1.Ale pozor(pro pracovní úraz nebo pro onemocnění nemocí z povolání, a zaměstnavatel se zcela zprostí své odpovědnosti.
      Pak je nutné si přečíst § 41 ZP!

    • 19. 10. 2009 10:09

      J.V. (neregistrovaný) 94.127.129.---

      Re: Výpověď podle § 52 e)
      Nemoc z povolání to není ani následek prac.úrazu. Pokud bychom
      tedy pro něho vhodnou práci měli(ale spíše ne) lze ho převést
      i kdyby to dělat nechtěl?

    • 19. 10. 2009 10:56

      Darča (neregistrovaný) 85.207.24.---

      Re: Výpověď podle § 52 e)
      Keď si pozorně přečítáte § 41 Zákoníku práce je tam napsáno v odst. 3:Není-li možné dosáhnout účelu převedení podle odst 1 a 2 převedením zaměstnance v rámci pracovní smlouvy, může ho změstnavatel převést v těchto případech i na práci jiného druhu, než byl sjednán v PS, a to i když s tím zaměstnanec nesouhlasí.Jukněte na ten paragraf.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).