Hlavní navigace

Zápočty v DE

  • (neregistrovaný) 82.117.156.---

    19. 10. 2009 18:13

    Prosím o radu zda provedené zápočty v DE nevstupují do základu daně? V DE se účtuje o přijatých a vydaných platbách, proto si myslím, že zápočty nemají nic společného se základem daně. Mám pravdu? A ještě jeden dotaz - v DE se nesmí zápočty přesouvat z jednoho roku do druhého?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 10. 2009 18:25

      MirekN. (neregistrovaný) 85.135.0.---

      Re: Zápočty v DE
      Zápočet je de facto platba faktur vydaných vůči přijatým a naopak,takže na jedné straně + na druhé minus stejnou částkou.
      Myslíte do základu daně FO ? Když je to +- na zisk či ztrátu to nemá vliv.

    • 19. 10. 2009 18:42

      Vladimír 2

      Re: Zápočty v DE
      >>Prosím o radu zda provedené zápočty v DE nevstupují
      >>do
      >>základu daně? V DE se účtuje o přijatých a vydaných
      >>platbách, proto si myslím, že zápočty nemají nic
      >>společného se základem daně. Mám pravdu? A ještě jeden
      >>dotaz
      >>- v DE se nesmí zápočty přesouvat z jednoho roku do
      >>druhého?
      >>Děkuji za odpověď.
      >
      >
      >Zápočet je de facto platba faktur vydaných vůči
      >přijatým a naopak,takže na jedné straně + na druhé minus
      >stejnou částkou.
      >Myslíte do základu daně FO ? Když je to +- na zisk či
      >ztrátu to nemá vliv.
      ******************************************
      Zápočet je i zaevidování pohledávek a závazků jak daňových tak i nedaňových - viz zápočet slevy na SP proti platbě SP podnikatele.
      Což na rozdíl od vašeho tvrzení vliv na "zisk-ztrátu" má a někdy dost podstatný.
      ==>>- v DE se nesmí zápočty přesouvat z jednoho roku do
      >>druhého?== zápočty se evidují v DEN započtení.
      K přesunům nedochází. Zápočet je možný mezi pohl. a záv.
      z různých let. Posuďte podle §358 an Obch. zákoníku.

    • 19. 10. 2009 19:32

      JS* (neregistrovaný) 89.103.118.---

      Re: Zápočty v DE
      Zápočet se musí promítnout do položek v peněžním deníku (nebo obdobné evidenci). POkud ne, snižujete si obrat. A taky se může stát, že budete započítávat pohledávky a závazky s různou sazbou DPH. započítáváte konečnou částku, pokud jsou jiné sazby, do základu daně FO se načítají různé základy DPH.
      (snad to je trošku srozumitelné)

    • 19. 10. 2009 20:13

      Majka1 (neregistrovaný) 82.99.182.---

      Re: Zápočty v DE
      Pro zápočty jsem si vytvořila zápočtový účet a hradím závazky pohledávky jako bych účtovala na bankovní účet. Vše se správně promítne do příjmů i výdajů a tento zápočtový účet musí být po zaúčtování vždy nulový.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).