Hlavní navigace

Montáž v EU

  • (neregistrovaný) 85.70.190.---

    20. 10. 2009 10:23

    vystavuji první fakturu za montáž plastových oken (náš výrobek)v Rakousku (plátci DPH). Prosím, jaký mám napsat na fakturu paragraf, podle kterého se jedná o osvob.plnění a směrnici EU. Musím také vyplňovat souhrnné hlášení? děkuji moc za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2009 10:59

      Hugo_Fantozzi (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: montáž v EU
      Nejedná se o osvobozené plnění a plnění s místem plnění mimo tuzemsko, a to podle § 7/3 ZDPH. Na fakturu tedy uvedete např. toto sdělení:

      "Wir weisen darauf hin, dass der Abnehmer verplichtet ist die Steur zu bekennen und zu bezahlen . Ort der Leistung (Umsatzes) ausserhalb Inland nach dem § 7 des MWSt.Gesetzes gültig in der Tschechischen Republik."

      Toto dodání uvedete v ř. 25 daňového přiznání a protože jde o dodání zboží vč. montáže, jde vlastně pohledem DPH o poskytnutí služby, které se v souhrnném hlášení neuvádí. Daňový doklad je podle § 33 ZDPH.

    • 21. 10. 2009 13:39

      JitkaP (neregistrovaný) 195.39.102.---

      Re: montáž v EU
      >>vystavuji první fakturu za montáž plastových oken
      >>(náš
      >>výrobek)v Rakousku (plátci DPH). Prosím, jaký mám
      >>napsat na fakturu paragraf, podle kterého se jedná o
      >>osvob.plnění a směrnici EU. Musím také vyplňovat
      >>souhrnné
      >>hlášení? děkuji moc za radu
      >
      >Nejedná se o osvobozené plnění a plnění s místem
      >plnění mimo tuzemsko, a to podle § 7/3 ZDPH. Na fakturu
      >tedy uvedete např. toto sdělení:
      >
      >"Wir weisen darauf hin, dass der Abnehmer verplichtet
      >ist die Steur zu bekennen und zu bezahlen . Ort der
      >Leistung (Umsatzes) ausserhalb Inland nach dem § 7 des
      >MWSt.Gesetzes gültig in der Tschechischen Republik."
      >
      >Toto dodání uvedete v ř. 25 daňového přiznání a
      >protože jde o dodání zboží vč. montáže, jde vlastně pohledem
      >DPH o poskytnutí služby, které se v souhrnném hlášení
      >neuvádí. Daňový doklad je podle § 33 ZDPH.
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).