Hlavní navigace

Registrace DPH od 1.11.2009

  • (neregistrovaný) 193.179.141.---

    22. 10. 2009 11:58

    Začínající podnikatel je registrován k DPH k 1.11.2009, lze uplatnit DPH za zboží nakoupené předem např. 26.10.2009 určené pro prodej, ze kterého bude DPH odvádět?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 10. 2009 16:08

      JS* (neregistrovaný) 89.103.118.---

      Re: registrace DPH od 1.11.2009
      viz § 74 zák. o DPH
      DPH lze uplatnit u zboží pořízeného v posledních 12 kal. měsících před registrací od plátce DPH. Stejné platí i u majetku.
      Udělat inventuru a podle toho. Po nás chtěl FÚ dopsat do inventury u každé položky odkaz na doklad, na kterém bude vidět nákup (a splnění podmínek - od plátce a max 12 měsíců staré).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).