Hlavní navigace

Zák.poj.odp.zaměstnavatele za prac.úraz

  • (neregistrovaný) 195.113.183.---

    23. 10. 2009 9:45

    Dobrý den,
    jsme společenství vlastníků, které má na údržbové práce uzavřeny dohody o provedení práce. Správce nám nyní oznámil, že jsme povinni hradit z těchto DPP i zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za škodu při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání dle § 205d zákoníku práce. Domnívám se, že DPP nezakládá pracovní poměr a dohodář není zaměstnancem, z DPP se neodvádí soc.poj, z jehož základu a koeficientu se určuje výše zák.poj.zaměstnavatele. Můžete mi, prosím, sdělit svůj názor? Jedná se o zanedbatelnou částku, ale každou korunu výdajů musím před společenstvím obhájit a zdůvodnit. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2009 9:57

      Vladimír 2

      Re: Zák.poj.odp.zaměstnavatele za prac.ú
      ******************************************
      O tomto problému jsme si i zde dost třepili pysky.
      Požádejte Kooperaivu o VÝPOČET pojištění z odměn DPP
      dle §12/2 vyhl. 125/1993. Pozn. I DPP jsou zaměstnanci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).