Hlavní navigace

Veřejná produkce?

• (neregistrovaný) 90.179.171.---

18. 7. 2011 16:07

Dobrý den, lze se nějak brátit proti tzv. ochráncům autorských práv? V roce 2009 jsem se nechal nachytat konrolou, která mi v obchodě zjistila zapnuté rádio. Intergram předal celou věc advokátní kanceláři a zaplatil jsem pokutu. Zaplacením jsem měl zato, že je věc vyřešena a od té doby nemám v provozovně rádio ani jiný přijímač. Ovšem na jaře roku 2011 mi opět přišly výzva k úhradě dluhu s tím, že v provozovně jsem neoprávněně provozoval veřejnou produkci i v roce 2010. Nikdo tam ovšem na kontrole nebyl, s nikým jsem nic nepodepsal a hlavně tam už nic nehraje. Do uvedené advokátní kanceláře jsem volal, poradili mi, že jim mám napsat e-mail a situaci vysvětlit. Toto jsem udělal, ale je to již 4 měsíce a bez jakékoliv odezvy. Nyní se jim chystám psát opět, tentokrát doporučený dopis. Čili, žádnou smlouvu jsem nepodepsal, žádný přijímač v provozovně nemám a přesto po mně Intergram vyžaduje prostřednictvím adv. kanceláře poplatky + pokutu. Jak to lze řešit? Máte s tímto problémem někdo zkušenosti? Děkuji za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 7. 2011 16:18

jezevec (neregistrovaný) 213.151.87.---

k tomu, aby se člověk stl předmětem výpalného autorských práv, není potřeba nic podepsat a už vůbec ne smlouvu - povinnost platit vyplývá obecně z vlastnictví přijímače.
      na druhou stranu - důkazní břemeno leží na tom kdo se dožaduje úhrady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).