Hlavní navigace

Náleží mi odstupné?

  • (neregistrovaný) 77.240.96.---

    28. 10. 2009 13:10

    zdravím,
    jsem v dobe kdy mi zamestnavatel nezaplatil mzdu za rijen, ani jeji cast a tak chci dat dle vyse zmineneho par vypoved, vse je ok, jen se nemuzu dopatrat zda mam narok na tri odstupka bo i za vypovedni dobu, kdyz v tomto pripade neni,

    diky jitka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 10. 2009 13:26

      ilča (neregistrovaný) 193.179.44.---

      Re: náleží mi odstupné?
      mzdu za říjen, ještě nemůžete mít je 28.10.,
      asi myslíte za září vyplacenou v říjnu.
      Pokud dáváte okamžité zrušení dle§56, nevyplacena mzda, máte nárok na odstupné §67 ZP.

    • 28. 10. 2009 21:07

      IS (neregistrovaný) 85.70.78.---

      Re: náleží mi odstupné?
      Před výpovědí bych se otočila na místní úřad práce, aby to bylo s jejich součinností.

    • 30. 10. 2009 20:32

      Jiřka1 (neregistrovaný) 80.90.128.---

      Re: náleží mi odstupné?
      Pokud se jedná o dosud nevyplacenou mzdu za září, tak můžete tento § (okamžité zrušení z důvodu nevyplacení...) použít nejdříve až po marném uplynutí 15 dnů od splatnosti, tj. nejdříve 15. listopadu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).