Hlavní navigace

Provozovna a eshop s jídlem

• (neregistrovaný) 90.183.82.---

18. 7. 2011 22:21

Dobrý den,
    uvažuji o zřízení e-shopu a zajímalo by mne:
    1) kde lze najít nějaké "oficiální stanovisko" k tomu, za je v případě provozování e-shopu nutná provozovna. Hledal jsem na internetu a jak vidno, názory se různí, nejčastěji jsem si všiml názoru, že v případě, že je zákazníkům umožňován osobní odběr zboží u provozovatele e-shopu, je provozovna nutností, jinak nikoliv, což mi přijde celkem logické. Setkal se někdo bez provozovny s e-shopem bez os. odběru s tím, že by se nějakým kontrolním orgánům nelíbilo? Koho případně kontaktovat s dotazem?  Obecní ŽÚ?
    2) Uvažuji také do budoucna o prodeji čajů (balených, sáčkových) a sladkostí (sušenek...), ale pouze doplňkově a pouze potravin balených, které není nutno uchovávat např. chlazené apod. Kde hledat konkrétní informace, co bych musel splňovat,abych tyto potraviny mohl s klidem prodávat? Většinou jsou všude potraviny rozebírány v souvislosti s jejich výrobou, případně nebalené potraviny, ale o prodeji balench potravin jsem kromě požadavků na obaly v podstatě téměř nic nenašel. Je nutné nějaké spoeciální schválení hygienou, je nutné také nahlášení Státni zemědělské a potravinářské inspekci,...? Poradíte, kde dopředu najít ppotřebné informace?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 7. 2011 18:57

Rop

1. dle mého názoru provozovna není nutná
      2. pro prodej potravin je nutné splnit pouze jejich správné skladování, které by měl sdělit výrobce (u čajů to zřejmě bude sucho)

• 7. 8. 2011 15:40

lukas.zidek (neregistrovaný) 83.208.29.---

Ahoj Luboši.

V prvním bodě souhlasím s panem Pavlem.
      - není potřeba mít kamennou pobočku. Nikdy není psáno, že musíte mít v eshopu osobní odběr. Navíc dnes se dá takový osobní odběr krásně nafingovat s použitím uloženek a zasilkoven. Takže rozhodně není potřeba mít osobní odběr. I případné reklamace se dnes dají řešit poštou.

- druhý bod bych jen doplnil, že podle mého názoru musíte dodržovat datum spotřeby a sušenky a čaje asi nepatří do skupiny komplikovaných produktů. Ovšem tohle se dá docela jednoduše na telefonu s pracovnici hygienické stanice. Již několikrát jsem s nimi komunikoval a vždy jsem obdržel potřební informace.

V případě dotazů na eshop mě klidně kontaktujte. Rád Vám pomohu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).