Hlavní navigace

DPH osvobození S & BEZ nároku na odpoč.

  • (neregistrovaný) 85.161.11.---

    29. 10. 2009 11:16

    Ahoj,

    řešíme tu celkem jednoduchou otázku. Pokud je poskytnuto plnění osvobozené od daně BEZ nároku na odpočet daně (§51) (např. zprostředkování pojištění) osobě ze třetí země a tedy je místo plnění mimo tuzemsko (§10), je to stále ještě BEZ a nebo už S nárokem na odpočet daně???

    Nějak se mi nedaří dát ty paragrafy zákona o DPH do souvislostí, když se tam protnou tyto dvě skupiny osvobozených plnění - S a BEZ nároku na odpočet daně.

    Díky moc za rady a názory

    Lenka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 10. 2009 11:29

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: DPH osvobození S & BEZ nároku na odp
      do ř. 50 daňového přiznání k dph se uvádí všechna plnění
      z § 51 ZDPH.¨
      do ř. 51 s nárokem na odpočet se pak uvádějí plnění uvedená
      v § 76/3 z ř. 1,2,20... daňového přiznání
      do ř. 51 bez nároku na odpočet se pak uvádějí plnění uvedená
      v tomtéž § 76/3 z ř. 50 daňového přiznání

    • 29. 10. 2009 16:04

      L. (neregistrovaný) 88.102.191.---

      Re: DPH osvobození S & BEZ nároku na odp
      § 75 Přijatá plnění, u nichž nemá plátce nárok na odpočet daně

      (1) Nárok na uplatnění odpočtu daně nemá plátce u přijatých zdanitelných plnění, která použije k uskutečnění plnění osvobozených od daně bez nároku na odpočet daně, a to včetně uskutečnění plnění osvobozených od daně bez nároku na odpočet daně v rámci své ekonomické činnosti s místem plnění mimo tuzemsko, pokud tento zákon nestanoví jinak [§ 72 odst. 2 písm. d)].

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).