Hlavní navigace

Půjčení firemního vozidla

  • (neregistrovaný) 81.19.35.---

    30. 10. 2009 18:24

    Dobrý večer,
    prosím, mám dotaz, manžel má firemní auto k soukromým účelům, má přidaněno 1% ve mzdě a platí soukromé kilometry. Týden bylo jeho auto zapůjčeno jinému zaměstnanci a on používal jiné firemní auto. Jak bude platit soukromé kilometry u tohoto druhého auta? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 10. 2009 23:21

      v.e.n.d.y. (neregistrovaný) 90.177.113.---

      Re: Půjčení firemního vozidla
      (6) Poskytuje-li zaměstnavatel zaměstnanci bezplatně motorové vozidlo k používání pro služební i soukromé účely, považuje se za příjem zaměstnance částka ve výši 1 % vstupní ceny vozidla za každý i započatý kalendářní měsíc poskytnutí vozidla. Jde-li o najaté vozidlo, vychází se ze vstupní ceny vozidla u původního vlastníka, a to i v případě, že dojde k následné koupi vozidla. Pokud ve vstupní ceně není zahrnuta daň z přidané hodnoty, pro účely tohoto ustanovení se o tuto daň zvýší. Je-li částka, která se posuzuje jako příjem zaměstnance za každý i započatý kalendářní měsíc poskytnutí vozidla, nižší než 1 000 Kč, považuje se za příjem zaměstnance částka ve výši 1 000 Kč. Poskytne-li zaměstnavatel zaměstnanci bezplatně v průběhu kalendářního měsíce postupně za sebou více motorových vozidel k používání pro služební i soukromé účely, považuje se za příjem zaměstnance částka ve výši 1 % z nejvyšší vstupní ceny motorového vozidla. Poskytne-li zaměstnavatel zaměstnanci bezplatně v průběhu kalendářního měsíce více motorových vozidel současně, považuje se za příjem zaměstnance částka ve výši 1 % z úhrnu vstupních cen všech motorových vozidel používaných pro služební i soukromé účely. Vstupní cenou vozidla se pro účely tohoto ustanovení rozumí vstupní cena uvedená v § 29 odst. 1 až 9.
      PHM bude platit podle průměrné spotřeby jednotlivých aut tak, jak s nimi jezdil soukromě

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).