Hlavní navigace

Potvrzení o zaměstnání

  • (neregistrovaný) 82.113.44.---

    4. 11. 2009 14:44

    Prosím Vás, setkali jste se s tím, že ÚP požaduje do potvrzení (zápočťáku) uvádět k údaji zaměstnání od...do... i větu, že zaměstnání bylo či nebylo dobou důchodového pojištění od... do...?
    V ZP § 313 jsou uvedené povinné náležitosti, ale tato tam není. Pokud to ale ÚP chce vědět, lze to tam uvádět (zřejmě to má souvislost s poskytováním podpory)? Nebo uvádět pouze na zvláštním potvrzení? A za jaké období to tam musí být uvedeno - za celou dobu zaměstnání, např. několik let, nebo stačí pouze od letoška? Problém je totiž v tom, že dříve se to nesledovalo a jak tento požadavek splnit (program má s tím problém).

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2009 14:52

      HanaP (neregistrovaný) 78.136.130.---

      Re: Potvrzení o zaměstnání
      Já to do potvrzení, pod dobu, od kdy do kdy trvalo zaměstnání,
      píšu - nemusím pak pro UP vyplňovat další formulář. Samozřejmě, s ohledem na skutečnou dobu pojištění - tj. pokud zaměstnanec měl smlouvu o d 1., kdy byla neděle a on neměl směnu, doba důchodového pojištění je od 2.... snad je to srozumitelné,
      Hana

    • 4. 11. 2009 14:53

      all (neregistrovaný) 77.93.205.---

      Re: Potvrzení o zaměstnání
      A máte to od zaměstnance podepsané, že můžete uvádět nadbytečné údaje do zápočtového listu ? Ze zákona bez jeho souhlasu nesmíte uvádět jiné skutečnosti, než vyjmenované v zákoníku práce.

    • 4. 11. 2009 14:58

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Potvrzení o zaměstnání
      Uvádí se tam stejná doba jako byla délka zaměstnání, pouze
      nemůžete do ní uvést dobu, kdy nebyl zaměstnanec důchodově pojištěn( např. nepl.volno po rodič.dovolené, nebo doba ,kdy na DPČ nedělal celý měsíc, atd.).

    • 4. 11. 2009 15:10

      Kara (neregistrovaný) 82.113.44.---

      Re: Potvrzení o zaměstnání
      Děkuji. Zda se tam musí uvádět doba pojištění nebo nepojištění v celé délce zaměstnání jsem se ptala proto, aby tuto skutečnost nemusela účetní vyhledávat a zapisovat ručně (program neumí tu dobu důchodového nepojištění vyhledat z předchozích roků a zapisuje to tam pouze od letoška). Jak to souvisí s přiznáváním podpory?

    • 4. 11. 2009 15:19

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Potvrzení o zaměstnání
      Musí mít v posledních 3 letech alespoň 12 kal.měsíců důchod.pojištěných, aby mohl mít podporu. Také vyžadují předložit
      poslední ELDP zaměstnavatelem ,s tím, že ty předchozí předloží zaměstnanec, kde se předpokládá, že je má.

    • 4. 11. 2009 17:05

      RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: Potvrzení o zaměstnání
      >>>>>Prosím Vás, setkali jste se s tím, že ÚP požaduje do
      a
      >>>>>jak
      >>>>>tento požadavek splnit (program má s tím problém).
      >>>>
      >>>>Já to do potvrzení, pod dobu, od kdy do kdy trvalo
      >>>>zaměstnání,
      >>>>píšu - nemusím pak pro UP vyplňovat další formulář.
      >>>>Samozřejmě, s ohledem na skutečnou dobu pojištění -
      >>>>tj.
      >>>>pokud zaměstnanec měl smlouvu o d 1., kdy byla neděle
      >>>>a on neměl směnu, doba důchodového pojištění je od
      >>>>2.... snad je to srozumitelné,
      >>>>Hana
      >>> Uvádí se tam stejná doba jako byla délka zaměstnání,
      >>>pouze
      >>>nemůžete do ní uvést dobu, kdy nebyl zaměstnanec
      >>>důchodově pojištěn( např. nepl.volno po
      >>>rodič.dovolené,
      >>>nebo doba ,kdy na DPČ nedělal celý měsíc, atd.).
      >>
      >>Děkuji. Zda se tam musí uvádět doba pojištění nebo
      >>nepojištění v celé délce zaměstnání jsem se ptala
      >>proto,
      >>aby tuto skutečnost nemusela účetní vyhledávat a
      >>zapisovat ručně (program neumí tu dobu důchodového
      >>nepojištění vyhledat z předchozích roků a zapisuje to
      >>tam
      >>pouze od letoška). Jak to souvisí s přiznáváním
      >>podpory?
      >
      >Musí mít v posledních 3 letech alespoň 12 kal.měsíců
      >důchod.pojištěných, aby mohl mít podporu. Také vyžadují
      >předložit
      >poslední ELDP zaměstnavatelem ,s tím, že ty předchozí
      >předloží zaměstnanec, kde se předpokládá, že je má.
      Přesně tak,musí mít alespoň rok, jinak nemá nárok na podporu. Dokonce se mi stalo, že zaměstnanec, který u nás pracoval přesně rok, měl 1 den áčko (to není pojištěná doba), a proto neměl nárok na podporu. Docela mi ho bylo líto...

    • 5. 11. 2009 9:01

      beta (neregistrovaný) 82.142.65.---

      Re: Potvrzení o zaměstnání
      tak to je tedy pech ..., není správné co bude dále psát, ale každý má nějakého známého, mohl se "nechat" zaměstnat na pár dnů a nárok na podporu by mu vznikl. Teď jen doufám, že se na mne nesnese snůška pohlavků :) ale kdoví, proč to áčko měl - a když jen jedno ..., no to už je spíše OT, zdravím a přeji pěkný den :)

    • 5. 11. 2009 9:15

      RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: Potvrzení o zaměstnání
      Souhlasím s vámi, bylo mi ho líto a kdybych to byla bývala věděla(že nebude mít nárok na podporu), poradila bych mu, aby se někde nechal zaměstnat. Není to klasický fluktuant, vím, proč to áčko měl, ale sama jsem mu dost vynadala, že problémy v práci se nedají řešit áčkem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).