Hlavní navigace

Snížení mzdy

  • (neregistrovaný) 94.113.145.---

    5. 11. 2009 20:18

    Vím, že pokud je mzda upravena mzd.výměrem a není stanovena ve smlouvě, stačí zaměstnavateli písemně oznámit jakoukoli změnu - není povinný souhlas zaměstnance.
    Dotaz: pokud mám několik po sobě jdoucích mzdových výměrů, které mně postupně navyšovaly plat, vždy platí právě poslední podepsaný mzd.výměr - je to tak? Je možné, aby zaměstnavatel plat snížil na úroveň předchozího mzd.výměru bez toho, aniž by to znovu písemně oznámil s odvoláním, že již tak historicky učinil?
    Zaměstnavetel je s.r.o.

    Děkuji za info

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 11. 2009 22:18

      já* (neregistrovaný) 85.71.225.---

      Re: snížení mzdy
      se mzdovým výměrem musí zaměstnanec souhlasit a podepsat, to by si pak zaměstnavatel mohl opravdu dělat co by chtěl.Jeden měsíc 20000,- další měsíc 8000,-. Platí poslední mzdový výměr a to ten, který máte vy podepsaný, pokud nemáte výměry vámi podepsány to by pak mohl zaměstnavatel tvrdit, že výměr např.před 2lety je ten poslední platný.

    • 6. 11. 2009 9:29

      Erbenová (neregistrovaný) 212.158.133.---

      Re: snížení mzdy
      Zdravím - děkuji za info
      jen drobnost - zaměstananec musim souhlasit s úpravou mzd.výměru???? zde v diskusi jsem se dočetla, že souhlas zaměstnance je nutný pokud je mzda upravena v rámci pracovní smlouvy. V případě mzdového výměru stačí písemné oznámení zaměstnavatele §113 - tak jak to je?
      Děkuji za vysvětlení.

    • 6. 11. 2009 9:36

      all (neregistrovaný) 77.93.205.---

      Re: snížení mzdy
      Ale nemusí, pokud není mzda uvedena v pracovní smlouvě, tak nemusí. Platný je ale vždy ten poslední, proto je snad na něm datum od kdy platí.

    • 6. 11. 2009 9:53

      Erbenová (neregistrovaný) 212.158.133.---

      Re: snížení mzdy
      ok - já si to myslela, zdravý selský rozum mi to napovídal, ale vím já, jak se dá vyložit zákon ...díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).