Hlavní navigace

Dan z prodeje nemovitosti

  • (neregistrovaný) 212.71.129.---

    19. 7. 2011 22:37

    Dobry den,
    vim ze dan z prodeje nemovitosti cini 3%. Zaplatim stejne procento pokud koupim a vzapeti prodam nemovitost? Diky za odpoved, pripadne odkaz.
    Jakub

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2011 6:40

      autorka

      Dobrý den,

      samozřejmě. Prodejce je poplatníkem této daně a nabyvatel jejím ručitelem. Pokud nemovitost vzápětí prodáte, platíte také daň z příjmů, protože nemůžete využít osvobození dle § 4 zákona o daních z příjmů. Základem daně je příjem snížený o prokazatelně vynaložené výdaje, tím je i zaplacená daň z prodeje nemovitostí.

      Dagmar Kučerová  :) 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).