Hlavní navigace

Studentka - překladatelka

  • (neregistrovaný) 84.42.145.---

    6. 11. 2009 10:02

    Prosím o radu,

    dcera mé klientky je studentka střední školy (není OSVČ), nyní podepsala smlouvu o vytvoření díla - překladu video pořadů z češtiny do alngličtiny. Za tuto práci obdrží na účet cca 52.000,- Kč. Zdanění provede dle smlouvy studentka (autor překladu). Zařadím tedy její příjem dle §10 odst. a) - Ostatní příjmy. Mohu zde uplatnit podle §10 odst. 4 uplatnit jako náklad - koupi notebooku a DVD přehrávače, které potřebovala pro překlad? Paušál (§7 odst.7) zde podle mne nejde uplatnit. Jak to bude se sociálním a zdravotním pojištěním?
    Děkuji.

    Jarda

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).