Hlavní navigace

Fakturace po smrti dodavatele

  • (neregistrovaný) 85.93.172.---

    20. 7. 2011 9:59

    Dodavatel, fyzická osoba, provedl pro naši firmu, také fyzická osoba, práce. Bohužel, než stačil vystavit fakturu, zemřel. Kdo může za něj fakturu vystavit a komu můžeme peníze vyplatit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2011 12:56

      autorka

      Dobrý den,

      odkázala bych Vás na § 13 živnostenského zákona. Ten stanoví, kdo může po smrti podnikatele do projednání dědictví pokračovat v živnosti. Musí to samozřejmě oznámit živnostenskému úřadu. Poté budete jednat s určenou osobou a té také můžete fakturu uhradit.

      Dagmar Kučerová  ::)     

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).