Hlavní navigace

Odbory

  • (neregistrovaný) 85.71.6.---

    9. 11. 2009 7:02

    Dobrý den, prosím ve firmě založili zaměstnanci odbory, chci se zeptat jestli je zaměstnavatel povinen těmto zaměstnancům strhávat příspěvky z výplat a posílat na nějaký účet. Vím že je povinnen jen exekuce, ale s odborama jsem se nesetkala, tak nevím. A co různé jejich schůze během pracovní doby, kdo to zaplatí? Nevíte,kde bych něco kolem odborů vyhledala? Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2009 7:45

      m. (neregistrovaný) 88.102.231.---

      Re: odbory
      Příspěvky strhávat povinen určitě není, to nikde v žádném zákoně nenajdete.

    • 9. 11. 2009 8:07

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: odbory
      Ano, dle §146 zákoníku práce při souhlasu zam-ce a při dohodě zam-tele s odbory nebo sjednání v kolektivní smlouvě.
      http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zakonik-prace/cast6h8.aspx

    • 9. 11. 2009 13:01

      OX (neregistrovaný) 85.71.6.---

      Re: odbory
      Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).