Hlavní navigace

Rodičovská dovolená-otec

• (neregistrovaný) 217.207.140.---

9. 11. 2009 12:32

Dobrý den,

prosím moc o radu, odešel mi zaměstnanec na rodičovskou dovolenou, vystřídal manželku, ke dni 5.10., ovšem nyní jsem zjistila, že výplata rodičovských dávek mu je přiznána k 1.11., manželka bude pobírat ještě za říjen mateřskou, i když už chodila do práce. Prosím, jak toto mám ošetřit, můžu mu uznat celou část měsíce říjen rodičovskou dovolenou nebo mu tam mám dát neplacené volno? Děkuji moc za rady!!!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2009 12:46

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: Rodičovská dovolená-otec
      Napište mu rodičovskou dovolenou ode dne, kdy si požádal. S výplatou rodičovského příspěvku to nijak nesouvisí.

• 9. 11. 2009 13:14

pem (neregistrovaný) 217.207.140.---

Dobře, žádné potvrzení od sociálky nepotřebuji, že je na rodičovské od tohoto data?
      Děkuji za radu!

• 9. 11. 2009 13:28

Renáta (neregistrovaný) 62.40.70.---

Sociálka pouze vyplácí rodičovský příspěvek, ten nemá s rodičovskou dovolenou nic společného, proto vám ani žádné takové potvrzení vydat nemůže. RD je název volna u zaměstnavatele.

• 9. 11. 2009 16:22

xy5

sociálka (OSSZ) přece nevyplácí rodičovský příspěvek, OSSZ vyplácí peněžitou pomoc v mateřství (PPM), rodič. příspěvek se vyplácí z kontaktního místa (pod úřadem práce je to u nás)
      od letošního roku může otec dítěte pobírat PPM (nejdříve od 7. týdne dítěte se mohou s matkou dítěte vystřídat), po dobu pobírání PPM nemůže otec pracovat (stará se o dítě)
      takže si musíte ujasnit, co vlastně bere, zda rodič. příspěvek nebo PPM

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).