Hlavní navigace

"prodej" firmy

• (neregistrovaný) 78.111.125.---

9. 11. 2009 13:32

Nemá někdo prosím zkušenost s postupem u prodeje firmy?
    FO - daňová evidence, chce prodat svoji firmu jiné FO
    V majetku firmy budova zakoupená letos, hmotný majetek zčásti nebo úplně odepsaný, pohledávky a závazky vůči dodavatelům a státu. Jeden zaměstnanec. Může mi někdo nastínit postup,jak to vše proběhne? Prodávající chce sepsat smlouvu o sml. budoucí, kdy kupující bude splácet a až po splacení celkové částky bude majetek na něho převeden. ( Kupní smlouva) Poradí někdo? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2009 15:16

... (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: "prodej" firmy
      Obecnou úpravu naleznete zde:
      http://business.center.cz/business/pravo/zakony/obchzak/cast3h2d3.aspx
      Kdyžtak mám nějaké modelové situace a jejich řešení, ale to se sem nevejde, takže se spíš po přečtení zákona znovu zeptejte.

• 9. 11. 2009 15:24

vandík (neregistrovaný) 78.111.125.---

Moc děkuji, zákon si pročtu. Jen se ještě prosím zeptám na Váš názor, zda smlouvu o prodeji sepisovat sami, nebo raději pod nějakým právním dohledem, třeba notářem. A ještě jestli nevíte, jak to bude s nemovitostí, když je zahrnuta v majetku firmy, zakoupena v únoru 2009 tu chce majitel taky prodat, ale kupující to bude splácet, jak to bude s katastrem, jestli převádět na nového majitele hned, nebo zřídit nějaké zást. právo? Moc děkuji

• 9. 11. 2009 16:10

Stačí sepsat sami. Ano, zaplacení kupní ceny bych na vašem místě zajistil na nemovitosti. Pokud zveřejníte mail, pošlu vám materiál, který by vám měl zodpovědět většinu případných dotazů. Týká se sice prodeji podniku v rámci insolvence, ale z textu se dají lehce potřebné informace vyzobat, resp. z 99% jde o obecný postup.

• 9. 11. 2009 16:30

Tak mailu jsem si sic pozdě, ale všiml. Snad vám poslaný materiál bude k užitku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).