Hlavní navigace

Datová schránka - exekuce

  • (neregistrovaný) 193.86.178.---

    13. 11. 2009 7:43

    Dobrý den,
    pracuji jako mzdová účetní ve firmě a mám dotaz:
    pokud dostanu do firmy do datové schránky oznámení exekutora rozhodnutí o nabytí právní moci exekuce našeho zaměstnance, je třeba na tuto zprávu odpovídat a potvrzovat převzetí?
    Domnívám se, že exekutorovi se automaticky vytvoří doručenka.
    Jaký máte názor?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 11. 2009 8:23

      rv (neregistrovaný) 90.179.142.---

      Re: Datová schránka - exekuce
      tak pokud vám ve srážkách ze mzdy nic nebrání a nemáte nějaké výhrady tak bych neodepisovala

    • 13. 11. 2009 9:00

      (neregistrovaný) 80.250.30.---

      Re: Datová schránka - exekuce
      Prosím a jak řešíte, když Příkaz k exekuci není podepsán a opatřen razítkem? A ještě jeden dotaz, to by jste odpovídala také přes schránku nebo poštou?

    • 13. 11. 2009 9:20

      rv (neregistrovaný) 90.179.142.---

      Re: Datová schránka - exekuce
      pokud chcete, aby Příkaz byl úředně ověřen, tak musíte na czechpoint a tam vám ho za 30,-Kč vytisknou,,,,,

    • 13. 11. 2009 12:13

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Datová schránka - exekuce
      Písemnost se považuje za doručenou v okamžiku, kdy se adresát přihlásí do své datschránky (§17 odst.3) nebo uplynutím 10 dnů, kdy se nepřihlásí (odst.4). Není proto jakkoli potvrzovat přijetí. Oboje zákon 300/2008 Sb.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).