Hlavní navigace

Proplacení zrušené dovolené zaměstnanci

  • (neregistrovaný) 212.71.154.---

    19. 11. 2009 13:21

    Prosím o pomoc při zaúčtování,
    zaměstnanci byla zaměstnavatelem zrušena dovolená z důvodů pracovních povinností. Zaměstnanec měl již zaplacenou dovolenou a částku mu cestovní kancelář již nevrátila. Jak zaúčtovat tuto částku, která byla zaměstnanci zaměstnavatelem zaplacena. Je potřeba tuto částku zdanit zaměstnanci ve mzdě nebo jen zaplatit zaměstnanci a zaúčtovat jako nedaňovou platbu?
    děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 11. 2009 16:51

      xb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Proplacení zrušené dovolené zaměstna
      Jen názor, snad se ještě někdo vyjádří
      daňový náklad, na straně zaměstnavatele
      586/92
      §24/ p) výdaje (náklady), k jejichž úhradě je poplatník povinen podle zvláštních zákonů,
      262/2006
      §217/3 Zaměstnavatel je povinen nahradit zaměstnanci náklady, které mu bez jeho zavinění vznikly proto, že zaměstnavatel změnil jemu určenou dobu čerpání dovolené nebo že ho odvolal z dovolené.
      U zaměstnance nevím, ale zdanění se mi nelíbí

    • 20. 11. 2009 9:00

      Libuše12 (neregistrovaný) 212.71.154.---

      Re: Proplacení zrušené dovolené zaměstna
      >>Prosím o pomoc při zaúčtování,
      >>zaměstnanci byla zaměstnavatelem zrušena dovolená z
      >>důvodů pracovních povinností. Zaměstnanec měl již
      >>zaplacenou dovolenou a částku mu cestovní kancelář
      >>již
      >>nevrátila. Jak zaúčtovat tuto částku, která byla
      >>zaměstnanci zaměstnavatelem zaplacena. Je potřeba tuto
      >>částku
      >>zdanit zaměstnanci ve mzdě nebo jen zaplatit
      >>zaměstnanci
      >>a zaúčtovat jako nedaňovou platbu?
      >>děkuji za odpověď
      >Jen názor, snad se ještě někdo vyjádří
      >daňový náklad, na straně zaměstnavatele
      >586/92
      >§24/ p) výdaje (náklady), k jejichž úhradě je
      >poplatník povinen podle zvláštních zákonů,
      >262/2006
      >§217/3 Zaměstnavatel je povinen nahradit zaměstnanci
      >náklady, které mu bez jeho zavinění vznikly proto, že
      >zaměstnavatel změnil jemu určenou dobu čerpání dovolené
      >nebo že ho odvolal z dovolené.
      >U zaměstnance nevím, ale zdanění se mi nelíbí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).