Hlavní navigace

Okamžité ukončení PP vs autorské právo

• (neregistrovaný) 85.132.191.---

19. 11. 2009 15:04

Dobrý den, ve firmě jsem ukončil pracovní poměr podle § 56 písmeno b), z důvodu dlužné mzdy od září. Firma se zabývala vývojem softwaru, nyní míří do insolvenčního řízení.
    Práva na vyvinutý a rozpracovaný software se chystá převzít jeden ze dvou společníků do své druhé firmy, který se mi snažil nabídnout spolupráci ale nebyl ochoten akceptovat mé podmínky ohledně nástupu.
    Jaké mám možnosti jako bývalý zaměstnanec, který nedostal zaplaceno za odvedenou práci, ponechat si zdrojové kódy mnou vytvořených programů a částí větších celků a zobchodovat je sám? Jedná se mi pouze o programy vyvinuté v době ve které jsem za práci nic nedostal. V současnosti je mi totiž vyhrožováno že na něco takového nemám právo, i když podle podmínek ve smlouvě pro to, aby vyvinutý sw patřil firmě a nikoliv vývojáři, musí být splněna mimo jiné podmínka že za něj dostanu zaplaceno.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 11. 2009 10:04

pája

Re: Okamžité ukončení PP vs autorské prá
      nevím, jakou máte uzavřenu smlouvu, o které se zmiňujete, ale pokud jde o pracovní poměr a za jeho trvání vyvinutý SW, mám za to, že patří zaměstnavateli a skutečnost, že jste nedostal jako zaměstnanec za odvedenou práci mzdu, Vám zakládá právo se se zaměstnavatelem soudit, případně přihlásit svou pohledávku do ins.řízení, bude-li zahájeno. Máte-li sjednáno ve zmiňované smlouvě něco jiného, musel bych ji vidět, takto bez znalosti nelze něco plácat do větru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).