Hlavní navigace

DPH u fa za projekt

  • (neregistrovaný) 88.101.46.---

    19. 11. 2009 16:09

    Prosím o radu, projektant s CZ registrací DPH zpracuje projekt na objekt který leží v EU pro investora s CZ registrací DPH. Bude fakturovat s DPH nebo bez DPH s tím, že příjemce plnění je povinen dodanit sám?
    Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 11. 2009 18:13

      Zdena R (neregistrovaný) 84.42.128.---

      Re: DPH u fa za projekt
      Bude fakturovat bez daně, místem plnění je stát, na jehož území se nemovitost nachází (§ 10/1 ZDPH). A začne se zajímat o legislativu příslušné země, aby zjistil, kdo má povinnost odvést v této zemi daň - zda příjemce, nebo poskytovatel:-)

    • 24. 11. 2009 11:48

      jaho (neregistrovaný) 88.101.46.---

      Re: DPH u fa za projekt
      Díky za odpověď, ale marně se snažím pro toto tvrzení nalézt podporu v zákonu o DPH, protože §15 se týká osob registrovaných v jiném státě...v mém případu jsou oba registrovaní v CZ.
      Prosím o pomoc - spěchá...termín DPH!

    • 24. 11. 2009 12:10

      anka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: DPH u fa za projekt
      Opora je v základech principu fungování. DPH patří zemi ve které je spotřebováno
      Zde máte výňatek z doměrků FU za říjen. Je to příliš dlouhé, kopíruji jen část
      http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA9846C-14D28C1D/cds/xsl/ceska_danova_sprava_9901.html?year=0

      Daň z přidané hodnoty – doměření daně

      Správce daně provedl daňovou kontrolu daně z přidané hodnoty u daňového subjektu, právnické osoby s předmětem podnikání obchodní živnost-nákup a prodej zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej, zprostředkovatelská činnost a reklamní činnost.
      Při daňové kontrole správce daně zjistil následující skutečnosti:

      1.Byla zjištěna fakturace mezi dvěma daňovými subjekty z ČR, kdy dodavatel odběrateli fakturoval dodání zboží (movitých věcí) včetně montáže provedené na území Slovenské republiky a toto plnění zatížil českou DPH. Místem plnění této dodávky bylo Slovensko - místo, kde byla dodávka zboží s montáží realizována. Odběratelská česká firma, tedy kontrolovaný daňový subjekt tedy neměl přijaté zdanitelné plnění, které by ho opravňovalo uplatnit si na vstupu nárok na odpočet DPH.
      V tomto případě správce daně doměřil DPH na vstupu.

    • 24. 11. 2009 12:13

      anka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: DPH u fa za projekt
      Přitom kopírování mi vypadla věta.
      §2 zákona o dph říká co je předmětem daně

    • 24. 11. 2009 12:20

      Zdena R (neregistrovaný) 84.42.128.---

      Re: DPH u fa za projekt
      Místo plnění je mimo tuzemsko, daňové povinnosti se řídí místní legislativou. Pokud by jejich zákon o DPH zněl stejně, jako ten náš, tak byste se museli v daném státě registrovat Vy jako poskytovatel služby (poskytujete službu vztahující se k nemovitosti osobě, která není v daném státě ani registrována k DPH, ani tam není osobou povinnou k dani) odvést DPH podle místních předpisů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).