Re: Jak odepsat pohl.u spol.v likvidaci?
Pokud jste svou pohledávku přihlásili u správce konkurzu postupujete v jejich odepisování podle zákon o rezervách, pokud jste svou pohledávku nepřihlásili, odepíšete max. 20% daňově a zbytek musí být nadaňový!!!
Pokud nejsou v konkurzu ani v likvidaci máte možnost svou pohledávku vymáhat soudní cestou (za soud musíte zaplatit 3% z žalované částky, nebo dokázat, že nemáte žádné prostředky a pak je to zadarmo)
Re: Jak odepsat pohl.u spol.v likvidaci?
Jestliže jsem tedy pohledávku z roku 2007 v částec cca 85.tis odepsala daňově 20% cca 17 tis(558/391) měla jsem tvořit i 80% nedaňově 559/391? Nebo teď v dalším roce tím že jsme účastníci soudního řízení mohu daňově odepsat další procenta?
Moc děkuji
JanaZ
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více jak 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
19. 11. 2009 22:08
Dobrý den, mohu pohledávky nad 30 tis které mám u spoečností které jsou v likvidaci odepsat podobně jako u společností které jsou v konkurzu? Tedy 20% daňově a 80% nedaňově s tím že po skončení likvidace mohu ještě něco odepsat daňově? A co s pohledávkami za společnostmi s kterými je vedeno trestní řízení a ještě ani v konkurzu a ani v likvidaci nejsou?
Moc děkuji za jakoukoliv radu.
Jana