Hlavní navigace

Služby v EU

  • (neregistrovaný) 88.146.40.---

    20. 11. 2009 10:02

    Dobrý den,

    obdrželi jsme fa ze Slovenska od plátce DPH za reklamu naši spol. v jejich časopise.Na faktuře je uvedena je celková částka 600 EUR a nikde není napsáno kdo odvede DPH?? Pročetla jsem zákon o DPH a moc tomu nerozumím, pomůže mi někdo prosím??????

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 11. 2009 9:34

      ucetni007

      Re: služby v EU
      Dobrý den,
      reklamní služby jsou uvedeny v § 10/6/c ZDPH. Jsou-li poskytnuty osobou reg. k dani na Slovensku české osobě povinné k dani, místo plnění se podle § 10/7 dostává do ČR. Povinnost přiznat daň Vám vzniká podle § 15/1 a § 108 ZDPH. Zároveň uplatníte nárok na odpočet podle § 73/8. Uvedete v ř. 5/44 DAP, na daňový doklad doplníte náležitosti stanovené v § 31. Povinnost přiznat daň Vám vzniká dle § 24 a 21 ke dni poskytnutí služby nebo ke dni vystavení DD, podle toho, co nastane dříve.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).